KONCERTAS

Birželio 10 d., 19.00-22.00

Lentpjūvės respublika. Švenčionėliai 

19.00-20.00

 

Jausmė - viena iš nedaugelio savito braižo atlikėjų, pradėjusi garsinti liaudies instrumentą, koncertines kankles, už Lietuvos ribų. Savo kompozicijose ir dainose ji balsu, dvidešimt devyniomis stygomis, lietuvių bei anglų kalbomis audžia jaukų minimalizmo, soulo žanrų apklotą, apdabintą kitų mėgstamų stilių (dub, džiazo, post-rock, elektronikos) elementais. 
 
Jausmės misija - pristatyti kankles skambant ne folkloro, bet eksperimentiniame kontekste, ieškant naujų skambesių, grojimo būdų. Atlikėjos arkliukas - interdisciplininis menas: 2022 m. vasarį kartu su LMTA šiuolaikinio šokio studentėmis, ji išleido klipą, filmuotą meno galerijoje. 
 
Po daugiau nei penkmečio darbo (muzikiniai projektai, dokumentikos takelio rašymas bendradarbiaujant su BBC, elektroninės muzikos partnerystės, renginių organizavimas) ir gyvenimo Bristolyje, JK, atlikėja 2020 m. vasarą sugrįžo kurti į gimtąją Lietuvą, kur, įkvėpta šaknų, gimtųjų miškų, kalbos, žmonių istorijų ir tokių muzikantų bei grupių kaip Thom Yorke, Moses Sumney, The Cinematic Orchestra, Lianne La Havas ir kt., 2022 m. kovą pristatė pilno metro solinį albumą apie savo beveik dešimtmetį trukusią kelionę namo - į gimtinę, į save.

20.00-20.30

Irena Upė - unikalaus balso folktronikos kūrėja ir atlikėja, savo kūryboje ieškanti dar nepažintų savo genties takų. Neseniai vinilinės plokštelės formatu išleistas albumas "Upė" - tai antrasis Irenos leidimas, "Upės" odisėjoj elektronika pinasi su lietuviškos mitologijos vaizdiniais, skamba pačios kūrėjos sukurtos sutartinės. 
Irenos vokalas turi savitą braižą, kuris sunkiai atkartojamas dėl savo "anapusinio" skambesio. Upė - tai kūryba į vieną vidinės kelionės istoriją surišanti archetipinį garsovaizdžių palikimą, taip stipriai primenantį senąjį folklorą.

20.40-