EKSKURSIJOS

 

 

 

Važiuojate į festivalį Heritas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ar kitų tolimesnių taškų? Tai puiki proga susipažinti su rytų Lietuvos paveldu ir įdomiausiais lankytinais objektais. Heritas ir Kultūros paveldo centras Jums paruošė maršrutus, kurie padės susiplanuoti turiningą ir įspūdžių kupiną išvyką į festivalį.

Vilnius - Švenčionėliai. Kelionė traukiniu (PDF)

Vilnius - Švenčionėliai per Švenčionis

Vilnius - Švenčionėliai per Molėtus

Kaunas - Švenčionėliai per Ukmergę ir Molėtus

Panevėžys - Švenčionėliai per Ukmergę ir Molėtus

Panevėžys - Švenčionėliai per Anykščius ir Uteną

Panevėžys - Švenčionėliai per Kupiškį ir Uteną

Virš Švenčionėlių kylantys bažnyčios bokštai kviečia susipažinti su įdomia ir sunkumų nestokojusia bažnyčios istorija. Kodėl Švenčionėlių bažnyčia sumūryta iš dviejų spalvų plytų? Kodėl jos statyba truko net 30 metų? Kaip bažnyčia gavo Lietuvoje retą Šv. Edvardo titulą? Visi atsakymai į klausimus, vietos istorija, architektūra, interjeras, vertybės ir pasakojimai apie asmenybes, įdėjusias begales pastangų, kad bažnyčia Švenčionėliuose būtų pastatyta, Jūsų lauks ekskursijoje.

Ekskursiją pristato Heritas, Kultūros paveldo centras ir Bažnytinio paveldo muziejus

Birželio 10 d., šeštadienis: 12 val., 13 val., 14 val., 15 val. 

Birželio 11 d., sekmadienis: 13 val., 14 val., 15 val. 

REGISTRACIJA

Švenčionėlius neišvengiamai galime vadinti geležinkelių miestu – jo pradžią siejame su XIX a. antroje pusėje nutiestu Sankt Peterburgo – Varšuvos geležinkelio ruožu, o amžiaus pabaigoje čia atsirado ir siaurojo geležinkelio atšaka Panevėžys – Pastovys. Traukinių pramonės dėka mieste ilgainiui iškilo net dvi stotys, gyvenamieji geležinkelininkų namai, du traukinių depai, vandens siurblinė, bokštas ir eilė kitų geležinkelio infrastruktūros statinių. Tačiau nors Švenčionėlių pradžia – geležinkelis, tolimesnė jo istorija kur kas įvairesnė. Ekskursijoje susipažinsime su šias dienas pasiekusiais geležinkelių paveldo pastatais, sužinosime, kur stovėjo cerkvė, kur veda vieniši, bet akį patraukiantys laiptai Vilniaus gatvėje, ir ką įdomaus gali papasakoti kiti kasdieniai Švenčionėlių pastatai.

Ekskursiją pristato Heritas ir Kultūros paveldo centras

Birželio 10 d., šeštadienis: 10 val., 13 val., 16 val.

Birželio 11 d., sekmadienis: 10 val., 13 val., 15 val. 

REGISTRACIJA