Edukacijos vaikams
Nuo pat pirmojo kultūros paveldo festivalio „Heritas“ daug dėmesio skiriama jaunosios kartos edukacijai. Siekiame, kad vaikai ir moksleiviai geriau pažintų kultūros paveldą, jį suprastų, puoselėtų ir tyrinėtų.
„Heritas“ Vaikų edukacijos erdvės dalyvių grupė - tai per keletą metų festivaliuose susibūrusi kūrybiškų, entuziastingų ir išradingų edukacinių užsiėmimų vedėjų komanda, kurią nuolat papildo nauji nariai. Jie kviečia vaikus kartu su šeima, klase ar draugais aktyviai dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, edukacinėse programose, ekskursijose, žaidimuose ir rungtyse.
Siekiame, kad galimybę pažinti paveldą turėtų ne tik kelias dienas vykstančio festivalio lankytojai, bet ir visi besidomintys kultūros paveldu ir jo puoselėjimu, todėl pristatome virtualias edukacines programas, kurių metu siūlome daugiau sužinoti apie paveldą ir istoriją, kviečiame visus tapti kūrėjais, meistrais, rašytojais ir tyrinėtojais.
Parengėme vaizdo pasakojimus, kuriuose išgirsite įdomias istorijas, pamatysite daiktų ir istorijų kūrybos ir gimimo procesus, pateksite į paprastai sunkiau prieinamas vietas, kūrėjų dirbtuves. Kartu su istorikais, rašytojais, menininkais, meistrais, fotografais ir gidais galėsite patys pasigaminti unikalų darbelį, savarankiškai atlikti jų paruoštas užduotis. Tai puiki proga pasinerti į paveldo pažinimą, bendrus kūrybinius ieškojimus kartu su visa šeima. Virtualūs edukaciniai užsiėmimai gali būti naudojami ir mokyklose kaip papildoma ugdomoji priemonė siekiant moksleivius geriau supažindinti su mūsų paveldo lobynais.
Atidžiai sekite „Heritas“ naujienas ir paskyras socialiniuose tinkluose. Čia skelbiami įvairūs konkursai ir teikiami prizai tiems, kurie konstravo, gamino ir atliko užduotis!
Kūryba ir žaidimai – tai vienos seniausių ir įspūdingiausių žmonijos veiklų. Iš senų laikų išlikę daiktai mums pasakoja, kaip gražiai, įdomiai, talentingai ir nepaprastai išradingai anksčiau žmonės gebėjo galvoti, kurti ir žaisti. Žaislų muziejaus steigėja ir edukatorė Indrė pasakoja, kada ir kaip gimė pirmieji stalo žaidimai, ir kviečia tokį žaidimą pasigaminti ir žaisti patiems!
Reikalingos priemonės
lapas popieriaus (storesnio, gali būti kartonas), liniuotė, paprastas pieštukas, spalvinimo priemonės (spalvoti pieštukai, flomasteriai, kreidutės ar kt.), žirklės.
Parengta kartu su Žaislų muziejumi
Tvirtovių fortų poternose, parako rūsiuose ir baterijose kartais sužybsi būtybių akys – čia gyvena paslaptingieji šikšnosparniai. Kauno tvirtovės parko edukatorė Dalia kviečia patyrinėti tvirtovių ir fortų paveldą, susipažinti su jų gyventojais ir patiems pasigaminti popierinį šikšnosparnį. Laimingi namai, į kuriuos atskrenda šikšnosparnis!
Parengta kartu su Kauno tvirtovės parku
Nuotaikinga virtuali ekskursija supažindina vaikus su įdomiausiais istorinio Vilniaus akcentais. „Gatvės gyvos vaikams“ gidė Ieva kviečia sužinoti, kur anksčiau stovėjo Vilniaus valdovus saugojusi gynybinė siena, kokias istorijas pasakoja unikalios Vilniaus universiteto bibliotekos durys, kaip pastatyti gotikinį pastatą... Maršrutas driekiasi senamiesčio aikštėmis ir gatvelėmis apžiūrint svarbius istorinius pastatus, užsukant į jaukius senojo Vilniaus kiemelius bei atliekant žaismingas užduotis.
Reikalingos priemonės
Lego arba kito konstruktoriaus kaladėlės.
Parengta kartu su Gatvės gyvos vaikams
Grafinio miesto metraštininkai ir knygos „Atgal į Vilnių!“ autoriai Justinas ir Povilas pasakoja, kaip sukurti komiksą, istoriją perteikti vaizdais, viskam įpūsti nuotykių dvasios, o tikruosius miesto tyrinėtojus ir komiksų žanro mėgėjus ragina pačius imtis kūrybos.
Parengta kartu su istorinių knygų leidykla „Aukso žuvys“
Mažiesiems paveldo tyrinėtojams pristatoma UNESCO Pasaulio paveldo vietovė – Vilniaus senamiestis. Drauge su atgijusiu UNESCO Pasaulio paveldo ženkliuku – Pavelduku (Patrimonito) – vaikai gali pasiklausyti paslaptingų senojo Vilniaus legendų, kurias pasakoja Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros istorikė Daina. Dalyviai skaito Pavelduko kelionės po Vilnių prisiminimų knygelę ir geriau pažįsta miesto istoriją, gražiausias ir įdomiausias Vilniaus senamiesčio vietas.
Parengta kartu su Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra
Šios edukacinės veiklos metu kviečiame vaikus geriau pažinti Lietuvos kryždirbystės tradicijas, apie kurias pasakoja šios tradicijos puoselėtojas Robertas. Vaikai sužino, kuo unikalūs Lietuvos kryžiai, kuo jie skiriasi įvairiuose šalies regionuose. Užsiėmimo dalyviai pagal pateiktus brėžinius iš pasirinktos medžiagos (popierius, kartonas, medis) patys pasigamina originalų kryželį-saulutę.
Reikalingos priemonės
Gamybai iš medžio - išpjautos detalės, plaktukas, klijai, smulkūs vinukai (rekomenduojama 1,2 mm storio ir 16 mm ilgio), pagrindas gamybai (medžio lenta ar pan).
Reikalingos priemonės
Gamybai iš popieriaus - baltas (ar spalvotas) popierius, žirklės (ar popieriaus peiliukas), klijai, atsispausdinti detalių trafaretai.
Parengta kartu su „Žaiskime lietuviškai“
Gyvo piešimo dirbtuvėse dailininkė Greta Alice kviečia pasivaikščioti po Radvilų rūmus Vilniuje ir susipažinti su jų įkūrėju ir šeimininku Jonušu Radvila. Ar norite pamatyti, kaip gyveno, atrodė, puošėsi didikai? Žaismingą pasakojimą lydi nuotaikingos iliustracijos, vaikai kviečiami aktyviai įsitraukti ir atlikti įvairias užduotis.
Parengta kartu su Radvilų rūmų dailės muziejumi
Edukacinės veiklos dalyviai kviečiami atrasti senosios fotografijos meno ir technikos paslaptis, pasvarstyti, koks fotografijos vaidmuo mūsų gyvenime buvo prieš šimtą metų ir šiandien, susipažinti su nuotraukų atsiradimo procesu, pavartyti senus šeimos albumus. Kartu su fotografu Gintu patys pasigaminsite rėmelį norimai nuotraukai.
Reikalingos priemonės
Nuotrauka rėminimui, kartonas (batų ar buitinės technikos dėžė), peiliukas popieriui, dvipusė lipni juosta, liniuotė (geriau metalinė), arbatinis šaukštelis apvaliu galu.
Parengta kartu su Atvirosios fotografijos dirbtuvėmis