Kūrybinės dirbtuvės

Parodos tikslas – supažindinti su kultūros paveldo tvarkyba per praktiką, edukaciją ir pažinimą. Parodos metu vyks keletas kūrybinių dirbtuvių, kurių metu visi besidomintys įvairia praktine restauravimo, konservavimo veikla, turės galimybę susipažinti su metodais, technologijomis bei praktiškai išbandyti disciplinas.

Meistrai, restauratoriai ir kt. specialistai ruošia gausybę užsiėmimų, kurių metu tiek vaikai, tiek suaugę turės galimybę 2 dienas, padedami meistrų, savo rankomis  išbandyti restauravimo procesus.

Jei norite būti parodos Heritas 2019 dalimi, susisiekite!

Seminarai

HERITAS ypatingą dėmesį skiria seminarų erdvei, kurioje skirtingų sričių specialistai dalinsis savo mokslinėmis ir praktinėmis įžvalgomis kultūros paveldo ir jo restauravimo temomis. Parodos lankytojai turės galimybę  pasirinkti pranešimus bei diskusijas pagal juos dominančius teorinius aspektus: medinę ir mūrinę architektūrą, istorinius interjerus bei baldus, paveldo objektų pritaikymo naujoms paskirtims praktikas. Praktinę seminarų pusę užpildys sėkmingų restauracijų pavyzdžiai, naujausių restauravimo technologijų ir paveldo objektams draugiškų medžiagų pristatymai, praktiniai patarimai nekilnojamojo kultūros paveldo objektų savininkams bei retai akcentuojamos ekonominės kultūros paveldo vertės analizė.

Tikimės, kad pristatomi pranešimai suteiks įdomios, pritaikomos informacijos bei išprovokuos viešas diskusijas apie geras ir blogas tvarkybos praktikas. Seminarų erdvė yra atvira kiekvienam paveldo vartotojui!

Jei norite būti parodos Heritas 2019 dalimi, susisiekite!

Ekskursijos

HERITAS parodos metu organizuojamos ekskursijos – puiki galimybė atidžiau pažvelgti į kasdien matomus, bet dar nepažintus architektūros paveldo objektus bei praplėsti žinias kultūros paveldo tyrimų ir tvarkybos srityse. Ekskursijų dalyviai kviečiami susipažinti su paveldo objektų vertingosiomis savybėmis, pastatų bei jų architektūrinių elementų restauravimo ir konservavimo darbų eiga, sužinoti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį lankantis paveldo objektuose ir įsitikinti, kad net mažiausios architektūrinės detalės gali papasakoti dideles ir įdomias istorijas.

Ypatingi Vilniaus senamiesčio širdyje esantys kultūros paveldo statiniai visiems, besidomintiems architektūros paveldo objektų istorija, tyrimo, tvarkybos ir pritaikymo darbais, duris atvers parodos metu, gegužės 3-4 d.!

Jei norite būti parodos Heritas 2019 dalimi, susisiekite!

Vaikų erdvė

Parodoje daug dėmesio skiriama vaikų edukacijai apie paveldą, skatinant su juo susipažinti, atrasti ir tyrinėti. Gyvas prisilietimas per kūrybą ir pojūčius prie istorijos, paveldo objektų yra geriausias būdas ugdyti vaiko smalsumą, alkį žinioms, norą jį pažinti ir kurti. Taip pat tai puikus būdas leisti laiką su visa šeima, kuomet geriau pažįstant savo šalies ir giminės istorija, paveldo vertybes, vaikai ir tėvai patiria daug naujų, bendrų ir tarpusavio ryšį stiprinančių įspūdžių. Taip ne tik įgyjama naujų žinių, bet ir ugdomas vaiko gebėjimas įveikti iššūkius, kūrybiškai spręsti problemas, išmokti pažinti ir suprasti savo jausmus, o tėvai gali pamatyti ir geriau suprasti, ką ir kaip vaikas galvoja, kas jam svarbu ir įdomu.

Paroda suteikia galimybę kiekvienam vaikui pasijusti archeologu, architektu, dailide, inžinieriumi, statytoju ar tiesiog kūrėju. Vaikai, ir savarankiškai, ir su kitais šeimos nariais, kviečiami aktyviai dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, edukacinėse programose, ekskursijose, žaidimuose ir rungtyse.

Tai puiki proga visai šeimai pasinerti į bendrus kūrybinius ieškojimus, daugiau sužinoti apie turiningo ir aktyvaus vaikų laisvalaikio galimybes, pasisemti idėjų, skatinti vaikus pažinti, atrasti ir suprasti.

Jei norite būti parodos Heritas 2019 dalimi, susisiekite!

© Copyright - Heritas