Savanorių dirbtuvės „Info-point“ 

Kultūros paveldo statiniai yra išlikę savo laikmečio architektūrinės formos etaloniniai pavyzdžiai, tačiau dažnai funkciškai nebepritaikomi šiandienos reikmėms. Heritas organizuojamų dirbtuvių metu bus praktiškai sprendžiamas klausimas, kaip į istorinę materiją integruoti naują funkciją?

Grupė iniciatyvių miestiečių, vedami jaunų architektų Gabrielės Šarkauskienės ir Antano Šarkausko (Š A atelier), bandys sukurti ir įgyvendinti informacino taško erdvę bažnyčioje. Šis taškas bus svarbus elementas, leidžiantis atverti bažnyčios duris ir istoriją plačiajai visuomenės daliai. Įvertinus vertingąsias konteksto savybes naujos funkcijos įvedimas fiziškai nepažeis paveldo objekto ir netrukdys toliau jį tyrinėti.

Kaip naują darinį priims bažnyčios pastatas, priklauso ir nuo to, kaip jį priims jo bendruomenė. Būtent dėl to šis informacinio taško objektas nėra užsakomas gamykloje, bet bus kuriamas savanorių iniciatyva, būtent toje vietoje kurioje ir funkcionuos. Tokiu būdu kiekvienas, prisidėjęs prie įgyvendinimo, sukurs savitą draugišką santykį su nauju objektu. Tuo tarpu lankytojai, matydami, kaip prieš jų akis po truputį auga nauja struktūra, supras, kad ji nėra standartinis nejautrus aplinkai produktas ir sužinos dar vieną naują bažnyčios istoriją.

Apie mus:
Dirbtuvių vadovai, architektai Gabrielė ir Antanas Šarkauskai (Š A atelier) šiuo metu yra „Pelkių paviljono“ Venecijos architektūros bienalėje kūrybinės komandos dalis ir vaikų edukacinių architektūros dirbtuvių vadovai. Daugiau jų darbų galite pamatyti čia: www.sarkauskai.com